Aktivity se zvířaty

Děti kontaktní formou vedeme k ochraně zvířat a tím k pochopení důležitého významu, jaký pro nás zvířata a celá příroda mají. V přítomnosti zvířat se děti učí snadněji jim porozumět, získat k nim hezký vztah a pochopit zákonitosti přírody.

Hipoterapie

Nabízíme hipoterapii – rehabilitační metodu, která využívá léčebný účinek koňského pohybu. Pohyb hřbetu koně stimuluje centrální nervovou soustavu, zlepšuje koordinaci pohybů, stabilitu, zvyšuje celkovou pohyblivost.

Kroužky

Nabízíme zájmové kroužky pro děti: naučné dopoledne se zvířátky, základy výcviku psů, turistiku se psy nebo fotografický kroužek.

Naučné programy

naučné programy pro děti

Programy, ve kterých se zabýváme především chovem a ochranou domácích a hospodářských zvířat jsou určeny pro školská zařízení, zájmové skupiny, dětské domovy a seniorská zařízení.

Volnočasové aktivity

V naší nabídce volnočasových aktivit je venčení pejsků, procházky do přírody s koněm a také poznávací a zábavné programy pro děti.

Výcvik psů hrou

výcvik psů hrou

Pravidelně využívají prostory našeho ekocentra také instruktorky výcviku psů Míla Beranová a Lucie Kroppová, které pořádají pro veřejnost lekce výchovy a výcviku psů a rekreační agility