Pomoc zvířatům v nouzi

Provozujeme nejen činnosti související s ochranou a chovem domácích a hospodářských zvířat, ale pomáháme i samotným zvířatům, která se ocitla v nouzi. Dveřmi ekocentra, veterinární a naší péčí projdou zvířata, která se dostanou do ohrožení. Jedná se o zatoulaná, opuštěná, nechtěná, zraněná, nebo týraná zvířata.

Pomoc poskytujeme ve spolupráci s obecními úřady, veterinární správou či policií ČR.

Volně žijícím živočichům pomáháme pouze ve spolupráci s ČSOP, konkrétně s ZO Rokycany, kde se vždy obracíme s důvěrou na pana Pavla Moulise.

Poskytujeme:

  • Péči o týraná zvířata ve spolupráci s veterinární správou
  • Akreditovaný odchyt zatoulaných a opuštěných psů a následnou péči o ně
  • Péči o opuštěné a staré psy
  • Domov pro vysloužilé koně

Z etických důvodů nezveřejňujeme případy ani fotografie týraných zvířat. V mnohých případech tak chráníme samotná zvířata.


Informace pro obce

Akreditovaný odchyt, následná péče o psy, odchyt a kastrace toulavých koček, asanační činnost. V případě potřeby nás prosím kontaktujte pro bližší informace.

Informace pro veřejnost

V případě nalezení opuštěného psa prosím kontaktujte obecní úřad daného katastru, nebo městskou či státní policii. V případě akutních případů (týraných, zraněných zvířat, štěňat) pomáháme okamžitě. Při převzetí Vámi nalezeného zvířete budeme požadovat Vaše jméno, adresu a podpis prohlášení o nalezení zvířete.

Volejte vždy prosím předem, poradíme Vám jak postupovat při nalezení opuštěného zvířete a případně potvrdíme, že jsme schopni pejska přijmout. To, že opuštěného pejska naložíte do auta a přivezete k nám, nezaručuje, že budeme moci pejska přijmout. Naše kapacita není neomezená. Děkujeme za pochopení. 

Velice často jsme kontaktováni veřejností kvůli umístění opuštěných koček. Musíme upozornit, že ekocentrum nepůsobí jako kočičí útulek.Na Hořovicku se bohužel nenachází kočičí útulek, proto se snažíme kočičkám také pomoci. Provádíme odchyt a kastraci toulavých koček a vracíme je zpět do lokality. Dále disponujeme 3 karanténními kotci, ve kterých se můžeme postarat o jednotlivou dospělou kočku či vrh koťat. Nalezené, opuštěné či zraněné kočky přebírá do péče Veronika Novotná, jako fyzická osoba, na základě domluvy s městskými či obecními úřady. V případě nálezu opuštěné kočky se prosím snažte pomocí sociálních sítí kočičky umístit mezi své známé. V akutním případě nám zavolejte, pokusíme se Vám pomoci situaci vyřešit.