Hipoterapie

Co je hipoterapie?

Alternativní léčebná metoda, která využívá léčebný účinek koňského pohybu.

Pohyb hřbetu koně stimuluje centrální nervovou soustavu, zlepšuje koordinaci pohybů, stabilitu, zvyšuje celkovou pohyblivost. Dochází k uvolnění ztuhlého svalstva, stimulaci dýchacích svalů (léčba astmatu). Klienti se učí pomocí koně také lépe komunikovat.

Diagnózy vhodné k léčbě jsou např.: dětská mozková obrna, roztroušená skleróza, lehká mozková dysfunkce, skoliózy, svalové dysbalance, svalové dystrofie, kardiovaskulární onemocnění, astma bronchiale, cystická fibróza, psychiatrické diagnózy, atd.

Ke každému klientovi je přistupováno individuálně, dle jeho zdravotního stavu. Cvičební jednotka je pod vedením hipoterapeuta (fyzioterapeuta) a hipologa, který vodí koně.

Hipoterapii v našem ekocentru vede Mgr. Petra Bramborová, roz. Píchová. Vystudována 3. LF UK obor fyzioterapie, poté ZSF JU obor Rehabilitační péče o postižené děti, dospělé a staré osoby. Kurz hipoterapie pod NCONZO Brno, praxe Hiporehabilitační středisko Bohnice. Zaměstnána v rehabilitační nemocnici Beroun, nyní na mateřské dovolené. Mezi její koníčky patří: Pilates, cyklistika, koníčci a dvě ratolesti 🙂

Více informací Vám rádi poskytneme na tel. 732 657 424.

Objednávat se můžete na tel. č. 732 657 424.

Cena 200 Kč / 20 min.