O nás

Neziskovou organizaci Zvířecí pohoda jsme založili v roce 2009. K založení nás vedla láska ke zvířatům a touha pomáhat. Během několika let naše organizace a její aktivity rozkvetly do dnešní podoby. Samozřejmě i počty zvířat se rozšířily o další řady nechtěných a opuštěných, která u nás našli svůj domov. Naším posláním se stalo pomáhat lidem i zvířatům. Přispívat k vytváření kladného vztahu člověka ke zvířatům a přírodě pomocí přímého kontaktu, a také pomocí zvířat a přírody přispět k dobré fyzické a duševní pohodě člověka.

Staří vysloužilí koně, ovce, kozy, osiřelé mládě muflona, prase, králíci, morčata, opuštění staří psi a kočky, ti všichni u nás našli domov a stali se běžnou součástí mimoškolního vzdělávání a volnočasových aktivit, které v naší neziskové organizaci provozujeme.
Děti mohou zvířata hladit, krmit, pečovat o ně, radovat se z jejich přítomnosti a přitom se vzdělávat. Kontaktní formou je vedeme k ochraně zvířat a pochopení důležitého významu, jaký pro nás zvířata a celá příroda mají.

Koně u nás pomáhají dětem i dospělým prostřednictvím lekcí hipoterapie.

 

Pokud Vás naše činnost oslovila a chtěli byste nás podpořit, budeme Vám velmi vděčni za jakoukoliv pomoc. Děkujeme Vám.

  Veronika a Karel Novotných

Výroční zprávy