Jarní sezóna hipoterapie 2024

Jarní sezóna hipoterapie se pro rodiny s dětmi bohužel z důvodu mých zdravotních problémů ruší. Rádi bychom jarní turnus nahradili dvěma letními intenzivními týdny hipoterapie. Více informací zveřejníme v průběhu června. S podzimním provozem hipoterapií počítáme od 6.9.2024. Velmi se omlouváme a děkujeme Vám za pochopení. Veronika Novotná

Poděkování Nadaci Tipsport

Rádi bychom touto cestou poděkovali Nadaci Tipsport, která nám již poněkolikáté velmi pomohla finančním darem na nákup sena a jadrného krmiva pro koně pracující v hipoterapii. Děkujeme Vám srdečně za Vaši pomoc.♥

Srdečné pozvání

Srdečně Vás zveme na setkání.
Děkujeme Vám za Vaši celoroční přízeň, velmi si vážíme každičké Vaší finanční i materiální pomoci.
Přijďte si prosím s námi popovídat, pohladit koníky a potěšit sebe i své děti malou dobrotou a pozorností.
Děkujeme Vám.
Veronika a Karel Novotných

Podzimní dny v Pohodě

Odletěly nám jiřičky, které tak trochu považujeme za „naše“. Těšíme se na ně a v půlce dubna je již vyhlížíme, jestli strastiplnou cestu zvládnou a vrátí se opět do 19 letních bytů, které u nás mají.🐦
Ovce a kozy si užívají poslední pastevní dny, koním roste zimní srst a hladové kočičí krky nás doprovázejí na každém kroku po dvoře.🐈
Načerpáváme poslední vitamín D, než nám začne období bahna, větru a deště.🌧
Otevírací dny máme v sobotu mezi 13 – 15 hod. Nezapomeňte doma mrkvičku, zvířátka za ni budou za velmi ráda.🙂

Podzimní sezóna hipoterapie 2023

Podzimní sezóna hipoterapie proběhne bohužel v omezeném provozu. Naše milá ergoterapeutka Petra každým dnem očekává přírůstek do rodiny. 😊 Podzimní lekce budou probíhat pro veřejnost pouze jeden den v týdnu, a proto nebudeme schopni zajistit pravidelnou ambulantní rehabilitaci.

Děkujeme velmi za pochopení a Vaši přízeň. V příštím roce se opět těšíme v plném provozu.

Poděkování za podporu intenzivního týdne hipoterapie

Rádi bychom touto cestou poděkovali společnostem Solar Turbines a Smurfit Kappa, které finančně podpořily deseti a pěti tisíci korunami intenzivní týden hipoterapie, který proběhl ve dnech 10.7. – 15.7.2023. Lekce jsme také mohli nabídnout za sníženou cenu a byly zaplaceny náklady na její celkový provoz. Velmi děkujeme našim terapeutkám, Mgr. Petře Bramborové a Bc. Petře Příhodové, které zvládly intenzivní týden za běžného provozu pracovních povinností. Během týdně, s laskavou podporou dárců, proběhlo 44 lekcí. Velmi Vám děkujeme za Vaši podporu.

 

 

Dne 05.05.2023 se rozběhne jarní provoz hipoterapie

Velmi se omlouváme, z důvodu nemoci, jsme bohužel museli posunout termíny dnů provozu o 3 týdny. Dne 05.05. se po zimě rozběhne jarní provoz hipoterapie. Informace naleznete na našich webových stránkách či na tel. č. 732 657 424.

Dny provozu hipoterapie:
úterý a středa – denní stacionář Dobromysl
pátek, sobota, neděle – veřejnost

Turnusy pro veřejnost:
1. turnus: 05.05. – 02.06.2023
2. turnus: 9.06. – 09.07.2023

Letní intenzivní týden:
10.07 – 14.07. hiporehabilitace každý den

Poděkování

Vážení naši příznivci a dárci,

zima nám utekla jako voda a opět je tady jaro.

Podzimní a zimní měsíce patří k těm nejnáročnějším z roku a jsme rádi, že už je máme za sebou. 😊

Rok 2022 byl po všech stránkách jeden z nejtěžších, ale mám takový pocit, že to píšeme skoro každý rok. 😊 Síly ubývají a práce přibývá. Vše se zdražuje a veterinární péče nás v uplynulém roce vyšla na rekordních 179 tisíc korun. Opravdu jsme se měli co uhánět, abychom, samozřejmě především díky Vám, provoz udrželi. Celkový rozpočet roku 2022 bude opět zveřejněn na našich webových stránkách.

Ze srdce děkujeme za Vaši finanční a materiální pomoc. Vánoční čas patří k těm nejštědřejším a obvykle nám zajistí krmení pro psy a kočky až na dva měsíce. Což je pro nás vzhledem k tomu, že krmíme ještě stádo koní, 😊 veliká úleva.

Jak je v našich silách a finančních možnostech zvelebujeme prostory, opravujeme zázemí a děláme vše pro to, aby se u nás cítili dobře naši zvířecí svěřenci i návštěvníci. Děkujeme srdečně naší rodině a přátelům, kteří nám pomáhají, a to nejen fyzicky a také finančně. Srdečně děkujeme Michaele Hlubučkové a Anně Lemon, které nám pomáhají se správou webu, fb a instagramu, jejichž správa je opravdu nad naše síly.

Některé měsíce, především když přijde nával koťat, jsou velmi finančně náročné a jsme každý rok moc rádi, že toto období zvládneme. Ještě máme v kotcích 3, nyní již vykastrované kočičky, které byly bázlivější a nepodařilo se nám je umístit jako koťátka. Tak doufáme, že než začne nová sezóna, tak se nám pro ně podaří najít nové domovy.
Hipoterapie minulý rok běžela od dubna do posledních listopadových dnů a přes všechny těžkosti, které provoz přináší, naši koně pomáhali dětem i dospělým. Jezdí k nám denní stacionář Dobromysl, děti z dětského domova v Berouně a rodiny s dětmi se zdravotním znevýhodněním. Petra Bramborová i Petra Příhodová jsou velmi obětavé a moc jim děkujeme, že odvádějí pro naše středisko tu nejlepší práci. Jsme sice malá organizace, malý útulek, malé hiporehabilitační středisko, ale o to více děláme vše proto, abychom byli ve své profesi vzdělaní, profesionální a pracovali s úctou k lidem, zvířatům a přírodě.

 

Ze srdce Vám děkujeme, velmi si vážíme Vaší podpory

 

Veronika a Karel Novotných

 

 

Veliké poděkování za pomoc patří každému našemu dárci a návštěvníkovi. Opravdu by to bez Vás nešlo a pomáháte tím zvířatům i lidem spolu s námi.
Jmenovitě: panu Petru Tětkovi a Nadaci Výjimeční, paní Anetě Parris a Nadačnímu fondu Staň se srdcařem, kteří pro nás uspořádali sbírku v prodejně Super Zoo Beroun a všem zákazníkům, kteří do štědré sbírky přispěli, paní Lucii Štefánkové a celému týmu Nadace Tipsport, paní Ing. Jaroslavě Bruthansové, panu  Martinu J. Glozarovi – Remízek „Včelín“ Žebrák, panu Ing. Augustinu Sobolovi, paní Evě Schuller a firmě eXellent s.r.o., účastníkům výcviku psů Lucky dog v čele s paní Lucií Kroppovou, městu Žebrák, městysu Cerhovice, obci Bzová, panu Ing. Petru Sokolíkovi a celorepublikové sbírce Den zvířat, panu Weberovi a Weber mlýn Hořovice, paní Mgr. Renatě Wachtlové, manželům Knytlovým a firmě UCB Technometal, manželům Valterovým, Tomáši Rosenbaumovi a návštěvníkům charitativního koncertu, rodině Vajnerových, manželům Jermolajevových, manželům Naggyovým, kapele Macechy a laskavým členům kapely, panu Mga. Jiřímu Pritzovi, panu MUDr. Martinu Novákovi, paní Šárce Morysové a žákům a učitelům ZŠ a MŠ Tachlovice, učitelům a žákům ZŠ Baltimore, učitelům a žákům ZŠ Rudná, učitelům a žákům ZŠ a MŠ Počaply, zaměstnancům i návštěvníkům městské knihovny Beroun, panu Romanu Urbánkovi, paní Hance od Ramonky, panu Ing. Danielu Boučkovi, paní Tereze Roden a celé rodině, manželům Havlovým a chatě Sněžence, firmě Hollen CZ s.r.o., paní Kasseckertové, rodině Šlossarových, paní Lucii Vackové a nadačnímu fondu Český mozek, učitelům a žákům ZŠ a MŠ B-English, Kynologickému cvičišti ZKO Unhošť – 228 a paní Mgr. Michaele Malé. Kateřině Kučerové a milým dárcům, kteří do sbírky přispěli, Kateřině Landové a učitelům a žákům ZŠ Hudlice, Petře Bartošové a žákům 3.B třídy ZŠ Žebrák, našim pravidelným dárcům a všem dárcům, kteří nám nejen v loňském roce pomohli.

 

Děkujeme za Vaši laskavost a pomoc. ♥

 

 

 

 

 

 

 

Dne 11.4.2023 se rozběhne jarní provoz hipoterapie

Dne 11.4. se po zimě rozběhne jarní provoz hipoterapie. Informace naleznete na našich webových stránkách či na tel. č. 732 657 424.

Dny provozu hipoterapie:
úterý a středa – denní stacionář Dobromysl
pátek, sobota, neděle – veřejnost

Turnusy pro veřejnost:
1. turnus: 14.04. – 19.05.2023
2. turnus: 25.05. – 30.06.2023

Letní intenzivní týden:
plánujeme letní intenzivní týden s hipoterapií, termín bude ještě upřesněn