Dne 23.5.2020 se opět rozběhnou lekce hipoterapie

Jsme velmi rádi, že konečně můžeme zahájit letošní provoz hipoterapie. Nové informace o provozu naleznete na našem webu, v sekci hipoterapie. Novinkou jsou přihlášky, které Vám budou předány na první lekci. Z důvodu opatření, která nyní jsou, nemůžeme úvodní lekci zahájit všichni společně, ale doufáme, že v průběhu roku se nám společné setkání podaří zrealizovat. 🙂
Dny provozu hipoterapie budou středy odpoledne a sobotní dopoledne. Objednávat na lekce se můžete na tel. č. 732 657 424.

Náš projekt roku 2020

V letošním roce bychom velmi rádi uskutečnili projekt nového venkovního zázemí pro školská i jiná zařízení. Díky sponzorskému daru pro náš projekt od Řízení letového provozu ČR, s.p. a společnosti Arriva máme již zakoupenou dlažbu a dřevo na nový přístřešek a v jarních měsících budou moci zažít práce. Zprvu bude potřeba na místě nynějšího zázemí vybagrovat povrch a položit dlažbu. Poté bude moci být postaven nový kapacitně dostačující přístřešek a nové sociální zázemí. Při programech nás navštěvují povětšinou dvě třídy najednou a bohužel všechny děti nemáme nyní kam posadit a nemáme dostačující sociální zázemí. Venkovní zázemí bude také využíváno jako venkovní učebna, a také na jiné akce, které pořádáme pro děti i širokou veřejnost. Od Nadace ČEZ získáme v nejbližší době podporu na vybagrování plochy, odvoz suti a doufáme, že nám zbyde i na částečné položení dlažby. Bohužel nám získané finanční prostředky stále nebudou stačit na úplnou realizaci projektu. Kdybyste chtěli náš projekt podpořit, přijeďte se k nám osobně podívat. Rádi Vám ukážeme, kam půjde Váš dar. Za Vaši podporu Vám budeme velmi vděčni. Z vlastních zdrojů a z darů, které máme na běžný provoz organizace a útulku nejsme schopni projekt realizovat.

Děkujeme Vám a těšíme se na Vaši návštěvu.

Děkujeme Vám za Vaši podporu, cíl naplněn!

Srdečně děkujeme všem, kteří se zapojili do projektu Nadace ČEZ – EPP Pomáhej pohybem a podpořili náš projekt, kterým je vybudování nového zázemí pro školská zařízení.

Velmi si Vaší pomoci vážíme a děkujeme Vám za ni. V tuto chvíli máme dle rozhodnutí správní rady Nadace ČEZ schválen nadační příspěvek ve výši 80 tisíc korun v grantovém řízení Podpora regionů a budeme v letošním roce moci dodělat zázemí pro školská i jiná zařízení.

Děkujeme Vám, jsme Vám velmi vděčni. Také moc děkujeme Nadaci ČEZ, že nás do projektu zařadila, vážíme si toho.

Prosíme Vás o finanční podporu pro koně pracující v hipoterapii

Stále je pro nás velmi složité uživit koně, které máme v útulku a koně, kteří pracují v hipoterapii. Koně jsou krmeni pravidelně jadrným krmivem a senem. Ceny sena se od loňské zimy, kdy významně stouply, pohybují s dopravou okolo 1200 Kč/kus a v zimních měsících spotřebujeme denně pro naše koně 1 balík. Koně pracující v hipoterapii vozí na svém hřbetě děti i dospělé s nejrůznějšími zdravotními problémy. Provoz hipoterapie je nejen finančně, ale také fyzicky velmi náročný a částka, kterou účastník přispívá na lekci, nepokryje ani z poloviny náklady s ní spojené. Zajistit provoz lekcí hipoterapie bez pomoci dalších subjektů, je pro nás nereálné.

Prosíme Vás o podporu a velmi Vám za ni děkujeme.

Podpořte náš projekt

Jsme velmi rádi a vděčni, že jsme se opět mohli zapojit do projektu Nadace ČEZ – EPP Pomáhej pohybem. Nadace ČEZ nám již v minulých letech pomohla s provozem a s bezbariérovým přístupem. Nyní sbíráme body na to, abychom mohli dokončit zázemí pro školská zařízení, které moc potřebujeme.
Máme maximálně měsíc na to, aby se nám podařilo získat potřebné body, díky kterým budeme moci projekt uskutečnit. Více o našem projektu a informaci, proč je pro nás důležité ho realizovat, se dozvíte na www.pomahejpohybem.cz v sekci Podporované projekty.
Moc Vás prosíme o podporu, kdy nám můžeme pomoci svojí pohybovou aktivitou a darovat body pro náš projekt.
Aplikace se dá použít nejen při sportu, ale třeba i při procházce s Vašimi čtyřnohými kamarády. Děkujeme Vám za každý bod. 🙂

Děkujeme

Rok 2019 byl pro nás velmi náročný. Vlastně si myslíme, že to možná jiné nebude. Práci, slzy a únavu přeci jen vystřídá radost. A to když se podaří zachránit zvíře, které následně udělá šťastným někoho jiného. Tak je to vlastně dvojnásobná radost.
Také nás  velmi potěší, když nás navštívíte, případně obdarujete a milým slovem projevíte úctu k naší práci. Děkujeme Vám všem. I přes všechny starosti, které s provozem máme, nám dodáváte sílu pokračovat v činnosti, kterou jsme si vybrali jako naše poslání. Děkujeme Vám.

Veronika a Karel Novotných

 

Vánoční certifikát na naši podporu

Zakoupením vánočního certifikátu podpoříte koně, kteří u nás našli domov.  Pečujeme o staré a hendikepované koně a také o koně, kteří pomáhají dětem i dospělým pomocí svého hřbetu během lekcí hipoterapie.
Od loňské zimy, kdy stouply ceny sena, je pro nás velmi složité koně uživit. Tímto dárkovým certifikátem zajistíte výživu našich koní na jeden den.
Dárkový certifikát je možné uhradit bankovním převodem, jeho cena je 1 200 Kč. Certifikát je možné vyzvednout osobně, případně Vám ho můžeme poslat e-mailem.

Velmi Vám děkujeme za Vaši případnou pomoc.

Prosíme Vás o pomoc

Chtěli bychom Vás oslovit touto cestou o finanční podporu na nákup sena. V minulém roce stouply ceny sena o 400 % a uživit koně a zajistit chod celé organizace se pro nás stalo nesmírně složité. Pro 12 koní, kteří u nás dožívají a koně, které pomáhají dětem i dospělým prostřednictvím svého hřbetu při lekcích hipoterapie, potřebujeme ročně cca 150 balíků sena, jejichž cena se nyní pohybuje okolo 1200 Kč/kus s dopravou.

Velmi Vám děkujeme za Vaši případnou pomoc a srdečně Vás zveme se přijet na naše koňské svěřence podívat.

Změna otevírací doby

Milí návštěvníci, rádi bychom Vás upozornili na změnu otevírací doby. Od října do března se k nám můžete přijet podívat každou sobotu od 13 do 15 hodin. Pokud byste nás chtěli přijet navštívit mimo otevírací dobu, je to možné po předchozí telefonické či e-mailové domluvě.

Aktivity se zvířaty

Výukové programy pro školy

Na měsíc červen jsou termíny výukových programů obsazeny. Na školní rok 2019/2020 je možno se přihlašovat již nyní. Programy budou probíhat v měsících 9-10/2019 a 4-6/2020. Pro více informací k programům nás můžete kontaktovat na tel. čísle 732 657 424.