Vánoční poukázky

Velmi Vám děkujeme za Vaši přízeň během celého roku. Velmi si ji vážíme. Víme, jak je doba nyní složitá pro každého. :-(

Pokud byste nás nyní chtěli podpořit, pomůžete nám opravdu každým dovezeným darem, či také zakoupením vánoční poukázky na naši podporu.
U dárkových poukazů Vám vypíšeme libovolnou hodnotu a poukaz na seno je v hodnotě 1000 Kč. Poukázky pro Vás máme připravené v tištěné i elektronické verzi. Také si je můžete zakoupit na adventním setkání s koňmi, které se koná tuto sobotu.
Z materiálních věcí nyní nejvíce potřebujeme: silikátové stelivo, kapsičky pro koťata (whiskas a jiné), konzervy pro psy a kočky, granule pro psy (Fitmin), krmivo pro hlodavce, mrkev, okurky, hobliny, kuchyňské utěrky, deky.
Pomůže nám opravdu každá kapsička.

Ze srdce Vám děkujeme za Vaši pomoc. ♥

 

Adventní setkání

Rádi bychom Vás pozvali k nám na předvánoční setkání dne 17.12. od 13 do 16 hodin.

Představíme Vám naše koně, kteří pomáhají dětem i dospělým během lekcí hiporehabilitace, koně kteří jsou u nás na dožití a také ostatní zvířecí obyvatele statku. Pokud jste u nás již byli, podíváte se, co je u nás nového. 🙂

Děti se mohou těšit na koňské překvapení a přitom se o koních něco dozvědět.

Velmi Vám děkujeme za Vaši podporu během loňského setkání a budeme se opět těšit na viděnou. 🙂

Momentky z hipoterapie

I přes kočičí nadělení 🙃 veškeré aktivity Zvířecí pohody běží dál. Jedna z nejdůležitějších je hipoterapie.
Od počátku letošní sezóny mají koně v nohách a my v rukách 292 lekcí, což je 5840 minut.
Jsme rádi, že i ke konci sezóny náš tým neztrácí smysl pro humor. Všichni se dětem a dospělým věnují ve svém volném čase a dělají to rádi.❤️

Přeštík

Již nejsou v Přešticích jediní, kdo se může pyšnit sochou prasete domácího. A ne ledajakého! Sochou přeštického prasete, našeho původního českého plemene. Přeštická prasata byla v období války na pokraji vymření, ale v následujících letech bylo plemeno regenerováno a v roce 1964 uznáno samostatným plemenem a roku 1992 bylo dokonce plemeno uznáno jako genetický zdroj České republiky. Je chráněno zákonem a stalo se naším národním bohatstvím.
Na památku na našeho Lojzíka, pro edukační účely, pro připomenutí našeho národního plemene návštěvníkům, jsme nechali vyrobit panem Belfínem dřevěnou sochu přeštického prasete. Má černostrakatou barvu, je odolné, nenáročné a má výborné mateřské vlastnosti. Chcete se o přeštíkovi (a nejen o něm) dozvědět více? Můžete nás přijít navštívit každou sobotu od 13 do 15 hod. ❤️

Welfare králíka domácího

O welfare hospodářských zvířat nejen vyučovat, ale také ho především v chovu provozovat, je pro nás hlavní prioritou. Králík je velmi chytré zvíře, které potřebuje ke svému životu více, než malý kotec. V dnešní době je králík velmi oblíbený domácí mazlíček ale i tomu masnému králíkovi, určenému ke konzumaci, je dobře mimo kotec. Přijeďte se  k nám podívat, něco se o tomto úžasném zvířeti dozvědět. Za dovezenou mrkev, či krmení budou velice rádi. :-))

Dne 22.4.2022 začínáme jarní provoz hipoterapie

Dne 22.4. začínáme s jarním provozem hipoterapie. Po zimním odpočinku jsou koně opět připraveni na setkání s dětmi i dospělými.
Pojedeme dva turnusy:
od 22.4. do 3.6. 2022 – turnus obsazen
od 10.6. do 22.7.2022

Dny provozu hipoterapie: úterý a středa – denní stacionář Dobromysl

pátek, sobota, neděle – veřejnost

Více informací na tel. čísle 732657424.

Překvapení ze Srdíčka

Vždy, když na statku slyšíme dětský smích a vidíme dětské tváře plné radosti, udělá to velikou radost i nám samotným. 🙂 Ale tentokrát jsme měli tváře plné úsměvů nejprve my, a to díky nádherným obrázkům s milými vzkazy, které nám děti přivezly. Navíc ještě děti potěšily zvířátka dovezeným krmivem.

Je to již 7 let, kdy nás dětské centrum Srdíčko navštívilo se svými dětmi poprvé a od té doby k nám pravidelně jezdí. Spolupráce nás velmi těší. Děti kontaktní formou seznamujeme s domácími a hospodářskými zvířaty, povídáme jim o opuštěných zvířatech, které se u nás právě nachází, svezeme je na koni, a také jim při venčení pejsků ukazujeme překrásnou přírodu v okolí Bzové.

Děkujeme dětem, rodičům a vedení DC Srdíčko, Vážíme si Vaší pomoci. ♥