Poděkování za podporu intenzivního týdne hipoterapie

Rádi bychom touto cestou poděkovali společnostem Solar Turbines a Smurfit Kappa, které finančně podpořily deseti a pěti tisíci korunami intenzivní týden hipoterapie, který proběhl ve dnech 10.7. – 15.7.2023. Lekce jsme také mohli nabídnout za sníženou cenu a byly zaplaceny náklady na její celkový provoz. Velmi děkujeme našim terapeutkám, Mgr. Petře Bramborové a Bc. Petře Příhodové, které zvládly intenzivní týden za běžného provozu pracovních povinností. Během týdně, s laskavou podporou dárců, proběhlo 44 lekcí. Velmi Vám děkujeme za Vaši podporu.

 

 

Dne 05.05.2023 se rozběhne jarní provoz hipoterapie

Velmi se omlouváme, z důvodu nemoci, jsme bohužel museli posunout termíny dnů provozu o 3 týdny. Dne 05.05. se po zimě rozběhne jarní provoz hipoterapie. Informace naleznete na našich webových stránkách či na tel. č. 732 657 424.

Dny provozu hipoterapie:
úterý a středa – denní stacionář Dobromysl
pátek, sobota, neděle – veřejnost

Turnusy pro veřejnost:
1. turnus: 05.05. – 02.06.2023
2. turnus: 9.06. – 09.07.2023

Letní intenzivní týden:
10.07 – 14.07. hiporehabilitace každý den

Poděkování

Vážení naši příznivci a dárci,

zima nám utekla jako voda a opět je tady jaro.

Podzimní a zimní měsíce patří k těm nejnáročnějším z roku a jsme rádi, že už je máme za sebou. 😊

Rok 2022 byl po všech stránkách jeden z nejtěžších, ale mám takový pocit, že to píšeme skoro každý rok. 😊 Síly ubývají a práce přibývá. Vše se zdražuje a veterinární péče nás v uplynulém roce vyšla na rekordních 179 tisíc korun. Opravdu jsme se měli co uhánět, abychom, samozřejmě především díky Vám, provoz udrželi. Celkový rozpočet roku 2022 bude opět zveřejněn na našich webových stránkách.

Ze srdce děkujeme za Vaši finanční a materiální pomoc. Vánoční čas patří k těm nejštědřejším a obvykle nám zajistí krmení pro psy a kočky až na dva měsíce. Což je pro nás vzhledem k tomu, že krmíme ještě stádo koní, 😊 veliká úleva.

Jak je v našich silách a finančních možnostech zvelebujeme prostory, opravujeme zázemí a děláme vše pro to, aby se u nás cítili dobře naši zvířecí svěřenci i návštěvníci. Děkujeme srdečně naší rodině a přátelům, kteří nám pomáhají, a to nejen fyzicky a také finančně. Srdečně děkujeme Michaele Hlubučkové a Anně Lemon, které nám pomáhají se správou webu, fb a instagramu, jejichž správa je opravdu nad naše síly.

Některé měsíce, především když přijde nával koťat, jsou velmi finančně náročné a jsme každý rok moc rádi, že toto období zvládneme. Ještě máme v kotcích 3, nyní již vykastrované kočičky, které byly bázlivější a nepodařilo se nám je umístit jako koťátka. Tak doufáme, že než začne nová sezóna, tak se nám pro ně podaří najít nové domovy.
Hipoterapie minulý rok běžela od dubna do posledních listopadových dnů a přes všechny těžkosti, které provoz přináší, naši koně pomáhali dětem i dospělým. Jezdí k nám denní stacionář Dobromysl, děti z dětského domova v Berouně a rodiny s dětmi se zdravotním znevýhodněním. Petra Bramborová i Petra Příhodová jsou velmi obětavé a moc jim děkujeme, že odvádějí pro naše středisko tu nejlepší práci. Jsme sice malá organizace, malý útulek, malé hiporehabilitační středisko, ale o to více děláme vše proto, abychom byli ve své profesi vzdělaní, profesionální a pracovali s úctou k lidem, zvířatům a přírodě.

 

Ze srdce Vám děkujeme, velmi si vážíme Vaší podpory

 

Veronika a Karel Novotných

 

 

Veliké poděkování za pomoc patří každému našemu dárci a návštěvníkovi. Opravdu by to bez Vás nešlo a pomáháte tím zvířatům i lidem spolu s námi.
Jmenovitě: panu Petru Tětkovi a Nadaci Výjimeční, paní Anetě Parris a Nadačnímu fondu Staň se srdcařem, kteří pro nás uspořádali sbírku v prodejně Super Zoo Beroun a všem zákazníkům, kteří do štědré sbírky přispěli, paní Lucii Štefánkové a celému týmu Nadace Tipsport, paní Ing. Jaroslavě Bruthansové, panu  Martinu J. Glozarovi – Remízek „Včelín“ Žebrák, panu Ing. Augustinu Sobolovi, paní Evě Schuller a firmě eXellent s.r.o., účastníkům výcviku psů Lucky dog v čele s paní Lucií Kroppovou, městu Žebrák, městysu Cerhovice, obci Bzová, panu Ing. Petru Sokolíkovi a celorepublikové sbírce Den zvířat, panu Weberovi a Weber mlýn Hořovice, paní Mgr. Renatě Wachtlové, manželům Knytlovým a firmě UCB Technometal, manželům Valterovým, Tomáši Rosenbaumovi a návštěvníkům charitativního koncertu, rodině Vajnerových, manželům Jermolajevových, manželům Naggyovým, kapele Macechy a laskavým členům kapely, panu Mga. Jiřímu Pritzovi, panu MUDr. Martinu Novákovi, paní Šárce Morysové a žákům a učitelům ZŠ a MŠ Tachlovice, učitelům a žákům ZŠ Baltimore, učitelům a žákům ZŠ Rudná, učitelům a žákům ZŠ a MŠ Počaply, zaměstnancům i návštěvníkům městské knihovny Beroun, panu Romanu Urbánkovi, paní Hance od Ramonky, panu Ing. Danielu Boučkovi, paní Tereze Roden a celé rodině, manželům Havlovým a chatě Sněžence, firmě Hollen CZ s.r.o., paní Kasseckertové, rodině Šlossarových, paní Lucii Vackové a nadačnímu fondu Český mozek, učitelům a žákům ZŠ a MŠ B-English, Kynologickému cvičišti ZKO Unhošť – 228 a paní Mgr. Michaele Malé. Kateřině Kučerové a milým dárcům, kteří do sbírky přispěli, Kateřině Landové a učitelům a žákům ZŠ Hudlice, Petře Bartošové a žákům 3.B třídy ZŠ Žebrák, našim pravidelným dárcům a všem dárcům, kteří nám nejen v loňském roce pomohli.

 

Děkujeme za Vaši laskavost a pomoc. ♥

 

 

 

 

 

 

 

Dne 11.4.2023 se rozběhne jarní provoz hipoterapie

Dne 11.4. se po zimě rozběhne jarní provoz hipoterapie. Informace naleznete na našich webových stránkách či na tel. č. 732 657 424.

Dny provozu hipoterapie:
úterý a středa – denní stacionář Dobromysl
pátek, sobota, neděle – veřejnost

Turnusy pro veřejnost:
1. turnus: 14.04. – 19.05.2023
2. turnus: 25.05. – 30.06.2023

Letní intenzivní týden:
plánujeme letní intenzivní týden s hipoterapií, termín bude ještě upřesněn

Vánoční poukázky

Velmi Vám děkujeme za Vaši přízeň během celého roku. Velmi si ji vážíme. Víme, jak je doba nyní složitá pro každého. :-(

Pokud byste nás nyní chtěli podpořit, pomůžete nám opravdu každým dovezeným darem, či také zakoupením vánoční poukázky na naši podporu.
U dárkových poukazů Vám vypíšeme libovolnou hodnotu a poukaz na seno je v hodnotě 1000 Kč. Poukázky pro Vás máme připravené v tištěné i elektronické verzi. Také si je můžete zakoupit na adventním setkání s koňmi, které se koná tuto sobotu.
Z materiálních věcí nyní nejvíce potřebujeme: silikátové stelivo, kapsičky pro koťata (whiskas a jiné), konzervy pro psy a kočky, granule pro psy (Fitmin), krmivo pro hlodavce, mrkev, okurky, hobliny, kuchyňské utěrky, deky.
Pomůže nám opravdu každá kapsička.

Ze srdce Vám děkujeme za Vaši pomoc. ♥

 

Adventní setkání

Rádi bychom Vás pozvali k nám na předvánoční setkání dne 17.12. od 13 do 16 hodin.

Představíme Vám naše koně, kteří pomáhají dětem i dospělým během lekcí hiporehabilitace, koně kteří jsou u nás na dožití a také ostatní zvířecí obyvatele statku. Pokud jste u nás již byli, podíváte se, co je u nás nového. 🙂

Děti se mohou těšit na koňské překvapení a přitom se o koních něco dozvědět.

Velmi Vám děkujeme za Vaši podporu během loňského setkání a budeme se opět těšit na viděnou. 🙂

Momentky z hipoterapie

I přes kočičí nadělení 🙃 veškeré aktivity Zvířecí pohody běží dál. Jedna z nejdůležitějších je hipoterapie.
Od počátku letošní sezóny mají koně v nohách a my v rukách 292 lekcí, což je 5840 minut.
Jsme rádi, že i ke konci sezóny náš tým neztrácí smysl pro humor. Všichni se dětem a dospělým věnují ve svém volném čase a dělají to rádi.❤️

Přeštík

Již nejsou v Přešticích jediní, kdo se může pyšnit sochou prasete domácího. A ne ledajakého! Sochou přeštického prasete, našeho původního českého plemene. Přeštická prasata byla v období války na pokraji vymření, ale v následujících letech bylo plemeno regenerováno a v roce 1964 uznáno samostatným plemenem a roku 1992 bylo dokonce plemeno uznáno jako genetický zdroj České republiky. Je chráněno zákonem a stalo se naším národním bohatstvím.
Na památku na našeho Lojzíka, pro edukační účely, pro připomenutí našeho národního plemene návštěvníkům, jsme nechali vyrobit panem Belfínem dřevěnou sochu přeštického prasete. Má černostrakatou barvu, je odolné, nenáročné a má výborné mateřské vlastnosti. Chcete se o přeštíkovi (a nejen o něm) dozvědět více? Můžete nás přijít navštívit každou sobotu od 13 do 15 hod. ❤️