Vánoční poukázky

Velmi Vám děkujeme za Vaši přízeň během celého roku. Velmi si ji vážíme. Víme, jak je doba nyní složitá pro každého. :-(

Pokud byste nás nyní chtěli podpořit, pomůžete nám opravdu každým dovezeným darem, či také zakoupením vánoční poukázky na naši podporu.
U dárkových poukazů Vám vypíšeme libovolnou hodnotu a poukaz na seno je v hodnotě 1000 Kč. Poukázky pro Vás máme připravené v tištěné i elektronické verzi. Také si je můžete zakoupit na adventním setkání s koňmi, které se koná tuto sobotu.
Z materiálních věcí nyní nejvíce potřebujeme: silikátové stelivo, kapsičky pro koťata (whiskas a jiné), konzervy pro psy a kočky, granule pro psy (Fitmin), krmivo pro hlodavce, mrkev, okurky, hobliny, kuchyňské utěrky, deky.
Pomůže nám opravdu každá kapsička.

Ze srdce Vám děkujeme za Vaši pomoc. ♥

Prostřednictvím Super Zoo lidé pomáhají útulkům

Jsme velmi vděční, že jsme byli opět zařazeni do akce prodejny Super Zoo v Berouně. Budeme moc šťastní, když nás prostřednictvím prodejny podpoříte. Nejvíce nyní potřebujeme kapsičky, konzervy pro kočky a pro psy, silikátové stelivo, krmivo pro hlodavce. Za Vaši případnou pomoc Vám srdečně děkujeme. 🙂

Adventní setkání

Rádi bychom Vás pozvali k nám na předvánoční setkání dne 17.12. od 13 do 16 hodin.

Představíme Vám naše koně, kteří pomáhají dětem i dospělým během lekcí hiporehabilitace, koně kteří jsou u nás na dožití a také ostatní zvířecí obyvatele statku. Pokud jste u nás již byli, podíváte se, co je u nás nového. 🙂

Děti se mohou těšit na koňské překvapení a přitom se o koních něco dozvědět.

Velmi Vám děkujeme za Vaši podporu během loňského setkání a budeme se opět těšit na viděnou. 🙂

 

Potřebujeme nový domov

Přítulná koťátka to mají jednodušší. Každý si je pochová, s každým se pomazlí a brzy naleznou nový domov. Přišli jsme do útulku již o prázdninách. Narodili jsme se plašším kočkám, tudíž jsme plašší i my. Jsme plně naočkovaní, odčervení, zdraví, akorát nám chybí nový domov. Jsme dvě party. Dva bílomourovatí kocourci 5 měsíců staří a odejít do nového domova chceme spolu. Pak jsem dva černobílí kocourci, jsou nám 4 měsíce a také bychom chtěli zůstat spolu.
Jsme sice plašší, ale na vaše hlazení si brzy zvykneme, zkuste nám dát šanci.

Hledáme nové domovy pro morčátka

Letos na jaře jsme se, z důvodu alergie původních majitelů, ujali 6 morčátek. Jednalo se o 6 samiček..ovšem jen do té doby, než se ukázalo, že jedna samička je samec.. Takže nyní se stav nechtěně navýšil na 20 jedinců. Malým morčátkům hledáme nové domovy, kde by se měli dobře. Více informací na tel. 732 657 424.

Husa divoká

V Žebráku v průmyslové zóně byla nalezena husa divoká. Na podzim táhnou hejna hus z hnízdišť ze severu Evropy, směrem na jih Evropy. Husa neměla viditelné zranění, ale nelétala. Předali jsme ji panu Moulisovi z ČSOP Rokycany.

 

Nově přijatá koťátka 

Nekastrované kočce ubývají síly a ke konci roku nemá často sílu se o svůj  2-3 vrh během jednoho roku postarat. Zvláště, když se tato situace opakuje každoročně stále dokola..
Tato koťátka jsou od domácí kočky, která se o ně přestala starat. Když jsme koťátka převzali do péče, nebyla v dobrém stavu. Byla podchlazená, hladová, nemocná.
Majitelé si bohužel neuvědomují, že náklady na péči o vrh koťátek, se pohybují okolo 10 000 Kč (jedno kotě: 14 léčba atb., vakcinace 2x, antiparazitika na vnější a vnitřní parazity 3x, dietní krmivo Royal canin 60 Kč denně, kotě u nás stráví cca 2 – 4 měsíce než je schopné odejít do nového domova). Přitom náklady na kastraci kočky jsou 2000 Kč.. ☹

Sbírka DEN ZVÍŘAT

Pomozte útulkům celorepublikovou sbírkou DEN ZVÍŘAT.
Jsme vděční, že jsme byli neziskovou organizací Běhejme a pomáhejme útulkům, z.s. zařazeni mezi 119 útulků, které se této akce mohou zúčastnit. Děkujeme.♥️ Dobročinná sbírka probíhá prostřednictvím platformy Donio na www.donio.cz/den-zvířat-2022