Osiřelé srnče

Od pátku 2.6. jsme na základě oznámení pátrali po osiřelém srnčeti, které se nacházelo na louce mezi Zdicemi a Hředlemi. Chceme velmi poděkovat pánovi, který si všiml sražené srny a slyšel pískot srnčete a všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali hledat osiřelé srnče. Jsme jim ze srdce vděční. Vzhledem k tomu, že srnče bylo bez matky určitě už od čtvrtka, tak mnoho nechybělo a nepřežilo by také. Nedařilo se nám ho najít. Zažívali jsme pocity marnosti. Tolik dní, aby mládě přežilo bez potravy, to by byl zázrak. A on se stal..Po 36 hodinách se nám ho v sobotu večer podařilo najít. Radost z jeho nalezení jsme mohli zažít díky skvělým lidem ze spolku Zachraň srnče před sekačkou z.s., kteří nám nabídli svou pomoc a v sobotu večer přijeli se speciálním dronem s termokamerou. Srnče je sice podchlazené a zesláblé, ale věříme, že bude i nadále mít stejnou vůli k životu jako dosud. Už zahříváme a krmíme..

 

 

Pišta

Pišta se po třech měsících péče zotavil a konečně nám začal plně důvěřovat. Raduje se nejen, když vidí misku s krmením, ale také když jsme v jeho blízkosti. Velmi se těší na procházky a začal si hrát. 🙂  Svému novému pánovi bude plně oddaný. Brzy bude připravený odejít do nového domova. Věříme, že se najde někdo, kdo zhruba šestiletému Pištovi poskytne nový domov. Více informací poskytneme na tel. 732 657 424.

Poděkování

Vážení naši příznivci a dárci,

zima nám utekla jako voda a opět je tady jaro.

Podzimní a zimní měsíce patří k těm nejnáročnějším z roku a jsme rádi, že už je máme za sebou. 😊

Rok 2022 byl po všech stránkách jeden z nejtěžších, ale mám takový pocit, že to píšeme skoro každý rok. 😊 Síly ubývají a práce přibývá. Vše se zdražuje a veterinární péče nás v uplynulém roce vyšla na rekordních 179 tisíc korun. Opravdu jsme se měli co uhánět, abychom, samozřejmě především díky Vám, provoz udrželi. Celkový rozpočet roku 2022 bude opět zveřejněn na našich webových stránkách.

Ze srdce děkujeme za Vaši finanční a materiální pomoc. Vánoční čas patří k těm nejštědřejším a obvykle nám zajistí krmení pro psy a kočky až na dva měsíce. Což je pro nás vzhledem k tomu, že krmíme ještě stádo koní, 😊 veliká úleva.

Jak je v našich silách a finančních možnostech zvelebujeme prostory, opravujeme zázemí a děláme vše pro to, aby se u nás cítili dobře naši zvířecí svěřenci i návštěvníci. Děkujeme srdečně naší rodině a přátelům, kteří nám pomáhají, a to nejen fyzicky a také finančně. Srdečně děkujeme Michaele Hlubučkové a Anně Lemon, které nám pomáhají se správou webu, fb a instagramu, jejichž správa je opravdu nad naše síly.

Některé měsíce, především když přijde nával koťat, jsou velmi finančně náročné a jsme každý rok moc rádi, že toto období zvládneme. Ještě máme v kotcích 3, nyní již vykastrované kočičky, které byly bázlivější a nepodařilo se nám je umístit jako koťátka. Tak doufáme, že než začne nová sezóna, tak se nám pro ně podaří najít nové domovy.
Hipoterapie minulý rok běžela od dubna do posledních listopadových dnů a přes všechny těžkosti, které provoz přináší, naši koně pomáhali dětem i dospělým. Jezdí k nám denní stacionář Dobromysl, děti z dětského domova v Berouně a rodiny s dětmi se zdravotním znevýhodněním. Petra Bramborová i Petra Příhodová jsou velmi obětavé a moc jim děkujeme, že odvádějí pro naše středisko tu nejlepší práci. Jsme sice malá organizace, malý útulek, malé hiporehabilitační středisko, ale o to více děláme vše proto, abychom byli ve své profesi vzdělaní, profesionální a pracovali s úctou k lidem, zvířatům a přírodě.

 

Ze srdce Vám děkujeme, velmi si vážíme Vaší podpory

Veronika a Karel Novotných

 

Veliké poděkování za pomoc patří každému našemu dárci a návštěvníkovi. Opravdu by to bez Vás nešlo a pomáháte tím zvířatům i lidem spolu s námi.
Jmenovitě: panu Petru Tětkovi a Nadaci Výjimeční, paní Anetě Parris a Nadačnímu fondu Staň se srdcařem, kteří pro nás uspořádali sbírku v prodejně Super Zoo Beroun a všem zákazníkům, kteří do štědré sbírky přispěli, paní Lucii Štefánkové a celému týmu Nadace Tipsport, paní Ing. Jaroslavě Bruthansové, panu  Martinu J. Glozarovi – Remízek „Včelín“ Žebrák, panu Ing. Augustinu Sobolovi, paní Evě Schuller a firmě eXellent s.r.o., účastníkům výcviku psů Lucky dog v čele s paní Lucií Kroppovou, městu Žebrák, městysu Cerhovice, obci Bzová, panu Ing. Petru Sokolíkovi a celorepublikové sbírce Den zvířat, panu Weberovi a Weber mlýn Hořovice, paní Mgr. Renatě Wachtlové, manželům Knytlovým a firmě UCB Technometal, manželům Valterovým, Tomáši Rosenbaumovi a návštěvníkům charitativního koncertu, rodině Vajnerových, manželům Jermolajevových, manželům Naggyovým, kapele Macechy a laskavým členům kapely, panu Mga. Jiřímu Pritzovi, panu MUDr. Martinu Novákovi, paní Šárce Morysové a žákům a učitelům ZŠ a MŠ Tachlovice, učitelům a žákům ZŠ Baltimore, učitelům a žákům ZŠ Rudná, učitelům a žákům ZŠ a MŠ Počaply, zaměstnancům i návštěvníkům městské knihovny Beroun, panu Romanu Urbánkovi, paní Hance od Ramonky, panu Ing. Danielu Boučkovi, paní Tereze Roden a celé rodině, manželům Havlovým a chatě Sněžence, firmě Hollen CZ s.r.o., paní Kasseckertové, rodině Šlossarových, paní Lucii Vackové a nadačnímu fondu Český mozek, učitelům a žákům ZŠ a MŠ B-English, Kynologickému cvičišti ZKO Unhošť – 228 a paní Mgr. Michaele Malé. Kateřině Kučerové a milým dárcům, kteří do sbírky přispěli, Kateřině Landové a učitelům a žákům ZŠ Hudlice, Petře Bartošové a žákům 3.B třídy ZŠ Žebrák, našim pravidelným dárcům a všem dárcům, kteří nám nejen v loňském roce pomohli.

 

Děkujeme za Vaši laskavost a pomoc. ♥

 

 

 

 

 

 

 

 

Hledáme nový domov pro vykastrovaného 8 měsíčního kocourka – aktuálně: kocourci jsou v nových domovech

Kocourek je u nás již od července. Přišel se svými sourozenci z berounského sídliště. Jedno z koťátek se nám podařilo umístit ihned po očkování, ale 2 kocourky bohužel ne. Z důvodu jejich bázlivější povahy. Kocourci jsou zdraví, nemuseli se nikdy léčit. Jsou silní, velmi hezcí, čistotní, vykastrovaní, ošetření antiparazitiky. Nechají se pohladit a věříme, že po nějaké době si více zvyknou a budou přítulnější. Jeden z kocourků je zamluvený. Hledáme domov jen pro jednoho. Více informací na telefonu: 732657424.

Hledáme nový domov – aktuálně: obě koťátka umístěna

Přišla jsme do útulku v říjnu. Trvalo nám dlouho, než jsme se vyléčila, zesílila a mohla být naočkována. Jsme velmi, ale opravdu velmi přítulná, vymazlená a stále vrnící koťátka. Potřebovala bychom nový domov, kde bychom mohla předávat to, co nám jde nejlépe. Radost. 🙂 Jsme čistotná, velmi hravá a bude nám dobře i v bytě. Jsme kočička a kocourek. Bohužel s hendikepem, ale nic nám to nevzalo na naší dobrodružné a milé povaze. 🙂

Pišta

Jméno: Pišta

Datum a místo nalezení:  Cerhovice

Přibližné datum narození: 1.1.2017

Věk: 6 let

Pohlaví: pes

Charakteristika: velmi bázlivý, agresivně reaguje na jiné psy

Veterinární ošetření: antiparazitika

O Pištu, i když je načipovaný a v nedávné době byl ostříhaný, se jeho původní majitel nepřihlásil. Čip nemá registrovaný. Je velmi bázlivý, při odchytu měl tendenci kousat. Byl značně vyhublý a tři dny odmítal potravu. V tuto chvíli nás akceptuje, spíše je nedůvěřivý a nyní už s chutí žere.

Odchycený kříženec na Bouchalce

Mezi Cerhovicemi a Kařezem byl dnes odchycen střední kříženec. Pes je čipovaný, ale čip není registrovaný, tak majitele nemůžeme dohledat. Pejsek vypadá do cca 7 let věku. Je značně vyhublý, velmi bázlivý a nedůvěřivý. Informace na tel. 732 657 424.

Raubíř Ralf

Je tomu půl roku, kdy jsme dávali příspěvek o nezodpovědných lidech, kteří nekastrují své kočky a nepečují o stále se rodící koťata. A také městech, která neřeší populace toulavých koček. Jak dochází ke zbytečnému utrpení…
Jedno takové malé utrpení se opravdu jen díky štěstěně dostalo k nám. Zkrátka jsem si ho našla, pouze kvůli tomu, že jsem se ve Stašově potřebovala otočit s autem a on tam seděl uprostřed silnice v opravdu bídném stavu. Podvyživený, kožich samá blecha, přes hnis v očích nic neviděl.
Je to malý zázrak, když se Vám, samozřejmě především díky veterinární péči, podaří takového drobka vypiplat. Vrátit do plnohodnotného života.
Když se díváte, jak roste, sílí, tělo se hojí. Je to zázrak.
Jen díky Vaší podpoře můžeme tyto malé zázraky dělat. Ze srdce děkujeme všem našim laskavým dárcům.

Den zvířat

Byl vyhlášen konec sbírky na útulky a mezi 121 útulků, bude rovným dílem rozdělena neuvěřitelná částka, kterou lidé přispěli.

DEN ZVÍŘAT 2.573.500 Kč

Ještě jednou bychom rádi panu Petru Sokolíkovi, ze spolku Běhejme a pomáhejme útulkům, z.s. poděkovali, za pomoc, kterou dlouhodobě útulkům poskytuje a také za to, že nás do sbírky zařadil, protože to je pro nás veliká pomoc. A rovněž děkujeme všem lidem, kteří na útulky přispěli.
Moc Vám děkujeme. 🙂