Nové přírůstky v útulku

Ještě nikdy jsme neměli v květnu plné kočičí kotce opuštěných koček. Trošku se bojíme, co bude v létě, až přijde vlna opuštěných a vyhozených koťat…
První přišel v březnu odrostlý loňský kocourek ze Bzové, kterého někdo polil benzínem. Rána se mu táhla od krku až po zadní nohu. Kdo nemá rád kočky a řeší to tím, že je týrá, je lidská zrůda a není to bohužel ve Bzové první případ. V loňském roce bylo ve Bzové několik otrávených koček a člověk, který to dělá, si neuvědomuje, že tím velmi ubližuje i majitelům, kteří mají kočky jako své mazlíčky a jejich ztrátu těžce nesou.:-(
Dále jsme vypomohli jinému útulku a z Plzně přijali tři kočičky od lidí bez domova, které bylo potřeba pro infekční onemocnění přeléčit, a v tuto chvíli se postupně kastrují. Z Tlustice jsme přijali dvě kočičky i s čerstvě narozenými koťaty od lidí z ubytovny. Ze Stašova kocourka ve velmi zuboženém stavu, který ihned podstoupil operaci a jako poslední přijela kočička z Nového Jáchymova, opět i s koťátky.
Proto Vás velmi nyní prosíme o pomoc, potřebujeme kapsičky všeho druhu, konzervy i granulované krmivo, nejlépe Royal Canin pro koťátka. Silikátová steliva, kterých spotřebujeme 8 litrů denně. Dezinfekce ve spreji, kuchyňské utěrky a keramické misky pro kočky. Velmi vděční budeme i za finanční dar.
Velmi Vám děkujeme, že pomáháte spolu s námi. ♥

Fík v novém domově

Fík po 7 měsících strávených u nás konečně našel svoji novou rodinu. Shodou okolností rodinu, která si před 12 lety od nás také pejska brala a protože jim bohužel pejsek zemřel, přijeli se k nám podívat. Fík je nejprve svou velikostí zaskočil, ale za nějakou chvíli si je získal svou dobráckou povahou. Fíka nemáme daleko a vždy, když pojedeme kolem, tak si vzpomeneme na jeho příběh a jeho cestu do nového domova. Je to skutečně maxipes Fík svou velikostí i povahou.

Je při nás spousta andělů

Již od prosince 2023 mám rozepsaný tento článek s tímto nadpisem a neměla jsem opravdu kdy si v klidu sednout a mé myšlenky naťukat do počítače tak, abych byla spokojená. Zkrátka večer, spíše v noci, když je vše nakrmeno, uloženo, hotovo, padnu i já.
Dnes, protože jsem onemocněla a měla jsem konečně čas poděkování dopsat, bych ráda zveřejnila slova o obrovské pomoci, která k nám přišla během vánočních svátků a musím se přiznat, že se na tu vánoční dobu také těším, protože ze mě alespoň na chvíli spadne ta tíha..“Kde jen vezmu peníze na provoz!“
Pomoc od Vás všech byla štědrá, laskavá a opravdu nám velmi pomohla.
Pomoc přišla od našich pravidelných dárců i těch nových. Mohli jsme zaplatit dlužné faktury, nakoupit potřebné věci, krmivo a zaplatit veterinární péči.
Sbírky z prodejen Super zoo v Plzni i Berouně byly skvělé a granulované a konzervované krmivo pro psy a kočky od dárců nám vydrželo až do března! Nadace Tipsport nám opět velmi pomohla finanční podporou na nákup sena.
Materiální a finanční sbírka paní Lucie Kropové a účastníků výcviku Lucky Dog nám přinesla velikou materiální a finanční pomoc, že opravdu ten kámen z toho srdce mohl spadnout. A ta pomoc před Vánoci je pro nás, již několik let, zázrak.
Dále patří velké poděkování: milým členkám hudební skupiny Macechy, Základní škole Rudná, žákům 7.B ze Základní školy Beroun – Závodí, Základní škole Baltimore, zaměstnancům Základní školy Žebrák Hradní, žákům a rodičům třídy 2. B – roč. 22/23 Základní školy Žebrák, panu Sokolíkovi – Běhejme a pomáhejme útulkům, paní Šárce Morysové za uspořádanou sbírku v mateřské škole, organizaci Donio s.r.o. a účastníkům sbírky, městu Žebrák a celému úřadu za uspořádanou sbírku, městysu Cerhovice, obci Bzová, paní Míle Beranové a účastníkům Výcviku psů hrou za finanční podporu, paní Ing. Jaroslavě Bruthansové, paní Evě Schuller, panu Boučkovi s rodinou, panu MgA. Jiřímu Pritzovi, panu MUDr. Martinu Novákovi, paní MUDr. Heleně Mackové, paní Mgr. Renatě Wachtlové, manželům Naggyovým, manželům Knytlovým, zaměstnancům knihovny Beroun, Tomášovi Budíkovi, paní Štamferové s přítelem, paní Renatě Kasseckertové s rodinou, paní Mísařové s rodinou, paní Mattlachové Zuzaně – Kino a restaurace Mat Praha, všem děkujeme za opětovnou finanční pomoc i psychickou podporu naší činnosti, která je opravdu rok od roku, s postupným zdražováním náročnější a náročnější.
Dále ze srdce děkujeme všem nejmenovaným dárcům za finanční pomoc, která je pro nás také obrovskou oporou!
A nezapomeneme ani na fyzickou pomoc, kdy v době zimního nečasu nám pravidelně pomáhali s krmivem i finančním darem paní Natalie Jermolajeva s rodinou, rodina Vajnerových a rodina Jungvirtových a Olinka Feng.
Ze srdce Vám za Vaši pravidelnou pomoc děkujeme!
Seznam je opravdu dlouhý, že? A to chybí ještě mnoho jmen..
Ze srdce děkujeme Vám všem. Dáváme do provozu organizace naše srdce, náš všechen volný čas, i mnoho peněz.. ale bez Vás, našich dárců bychom provoz absolutně nezvládli..
Děkujeme Vám, velice si Vás a Vaší pomoci vážíme. ♥
Společně s Vámi jsme v loňském roce pomohli desítkám zvířatům v nouzi. Na uvedených fotkách je srneček Piškot a kříženec Fík.

Naše dny již nebudou tak veselé

U nás s pejsky většinou nezažíváme radostné štěněcí období a dospělost v plné síle. Přijdou k nám staří nebo ve špatném zdravotním stavu a zažíváme s nimi konec jejich života.
Stále nemohu uvěřit, že mě již nikdy u vrat nepřivítá radostné Alánkovo mávání ocasem. Je to čerstvé a velmi bolestivé. Přišel k nám před 5 lety v žalostném stavu a dlouhodobá léčba se podepsala na stavu jeho srdíčka, které ve čtvrtek již nevydrželo dále popohánět jeho život kupředu.
Bezmezně miloval všechny psy a všechny lidi. A to více je mi to zvláštní, protože první čtyři roky svého života mu lidé neudělali nic dobrého.
Alánek u nás chodil na procházky s rodinami, s lidmi i jejich psími kamarády, každé ráno chodil ke koním na ranní krmení, a také jeho poslední den v životě si ranní procházku, doprovod svého pána, nenechal ujít, i když mu to dělalo už veliké potíže dozadu dojít. ☹
Velmi děkujeme Andree a Terce, Dominikovi a Adélce, kteří Alánkovi dva roky hradili léky a dělali mu radost procházkami po okolí Bzové. Děkujeme všem, kteří nám kdy pomohli finančně s Alánkovou léčbou.

Velmi nám chybí..

Cesta do Sudice

Od brzkých ranních hodin Božího hodu velikonočního jsme s bušícím srdcem a staženým žaludkem čekali, jak dnešní akce dopadne. Měli jsme totiž před sebou tři a půl hodiny cesty na Moravu do Sudice. Ne ledajakou cestu..
Přesně v 9 hodin byla u nás ráno paní veterinářka a uspala našeho „malého“ srnečka Piškota. Pak jsme ho rychle naložili do auta a jeli. Za panem Schererem (www.scherer.cz), řekla bych největším odborníkem na chov srnčí zvěře u nás. Děkuji Bohu, který mi poslal paní, která nás odkázala na paní, která odchovává srnčí sirotky, a ta nás zase odkázala na pana Scherera a my jsme se konečně dozvěděli něco o tom, jak lze chovat srnce. Protože v chovu srny samice a samce je rozdíl. Nekastrovaný srnec se v pohlavní zralosti stává agresivní a pro lidi nebezpečný. Bez speciálního zázemí v podobě zajištěného výběhu s extra vysokým plotem, nelze toto zvíře chovat. Proto jsme se po velikém uvážení rozhodli přijmout nabídku pana Scherera a našeho srnečka k němu odvézt. Nebyli jsme schopni se celou cestu ani napít, natož promluvit. Asi se nám vybavovaly veškeré okamžiky loňského třídenního hledání toho malého pískajícího sirotka uprostřed vzrostlé louky. První okamžiky nálezu, první okamžiky, když se přisál na dudlík a první odmítnutí mléka..už jsem velký kluk, žeru granule se srnami..
Neprobudí se uprostřed cesty? Probere se? Rozběhnou se po narkóze dobře předžaludky? Jak bude snášet nové cizí prostředí?
Vše proběhlo neuvěřitelně dobře. Uf. Má veliký výběh na kraji lesa. Zatím máme od Pana Scherera dobré zprávy. 😊
Držte prosím s námi Piškotovi palce, ať po tom strastiplném vstupu do života, kdy zvládl přežít nemožné, zvládne i toto!!!V sobotu 23.3.2024 zavřeno

Pokud se nás rozhodnete navštívit, tak Vás velmi prosíme o odložení návštěvy na příští sobotu. Tuto sobotu nebude výjimečně otevřeno. Děkujeme Vám za pochopení.